فروپاشی نایب قهرمان لیگ برتر بسکتبال بانوان/ نوشدارو پس از مرگ سهراب

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، نماینده گرگان در فصل گذشته رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال بانوان باشگاه‌های کشور موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی شد تا بهترین نتیجه تاریخ بسکتبال بانوان گرگان را رقم بزند. تیم‌های بانوان شهر گرگان و گروه بهمن تهران فینالیست فصل گذشته لیگ برتر بسکتبال بانوان بودند که بهمن در دیدار رفت پیروز شد اما دیدار برگشت به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار نشد تا با انصراف رسمی تیم بانوان شهر گرگان، قهرمانی این رقابت‌ها به بهمن برسد و نماینده گرگان به عنوان نایب قهرمان معرفی شود.

حدود دو سوم از هزینه‌های تیم بانوان شهر گرگان در فصل گذشته با کمک‌های شهرداری گرگان تامین شد و نماینده گرگان در لیگ برتر بسکتبال بانوان امیدوار بود تا شهرداری گرگان در فصل جدید هم حامی این تیم باشد.

پس از تصمیم فدراسیون بسکتبال مبنی بر ناتمام ماندن لیگ برتر بسکتبال مردان بدون اعلام قهرمان و سهمیه‌های آسیایی، مسئولان تیم شهرداری گرگان که صدرنشین مرحله مقدماتی بود به نشانه اعتراض اعلام کردند در فصل جدید لیگ برتر بسکتبال شرکت نخواهند کرد که البته چند ماه بعد از این تصمیم منصرف شدند.

در این چند ماه با توجه به اینکه قرار نبود تیم مردان شهرداری گرگان در لیگ برتر بسکتبال شرکت کند، شهرداری و شورای شهر گرگان سراغی از تیم بانوان شهر گرگان هم نگرفتند تا شاکله تیم نایب قهرمان فصل گذشته لیگ برتر بسکتبال بانوان از بین برود.

«نیکا بیک لیک لی» سرمربی موفق بانوان شهر گرگان راهی مهرام شد و «تینا عیسائیان» و «شادی عبدالوند» دو بازیکن تاثیرگذار بانوان شهر گرگان و از بهترین‌های لیگ برتر هم به همراه بیک لیک لی به مهرام کوچ کردند. «نیکو فتاحیان»، «شیدا شجاعی» و «یاسمن محمدی»، دیگر بازیکنانی بودند که از بانوان شهر گرگان جدا شدند تا تیم بانوان شهر گرگان سرمربی و بازیکنان موفق فصل گذشته خود را از دست بدهد.

با اعلام فدراسیون بسکتبال، فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال بانوان باشگاه‌های کشور از ابتدای آبان ماه به صورت متمرکز در تهران برگزار خواهد شد، تیم بانوان شهر گرگان هم برای حضور در این رقابت‌ها اعلام آمادگی کرده و دوشنبه 24 شهریور نخستین جلسه تمرین عمومی این تیم با عنوان فراخوان برای جذب بازیکن برگزار شد.

بیشتر از سال گذشته به تیم بسکتبال بانوان گرگان کمک می‌کنیم

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در پاسخ به این سوال که آیا شهرداری و شورای شهر از تیم بسکتبال بانوان شهر گرگان حمایت می‌کنند یا خیر، گفت: سال گذشته مبلغ 250 میلیون تومان به این تیم کمک کردیم و امسال هم قصد داریم از نماینده گرگان حمایت کنیم.

حمیدرضا آقاملایی افزود: کاش خانم بیک لیک لی در تیم می‌ماند اما به دلیل مسائلی که بین شهرداری گرگان و فدراسیون بسکتبال به وجود آمد تیم بانوان دیر شکل گرفت و سرمربی و چند بازیکن اصلی این تیم جدا شدند. البته ما سال گذشته هم پس از شکل گیری تیم کمک کردیم که خوشبختانه با کسب مقام نایب قهرمانی همراه شد.

وی ادامه داد: ما علاقمندیم به تیم بانوان شهر گرگان کمک کنیم، البته هنوز چیزی مطرح نشده و هیئت بسکتبال استان باید درخواست خود را برای کمک ارائه کند و نظر من این است که بیشتر از سال گذشته به این تیم کمک کنیم تا مانند سال گذشته روی سکو برود.

وی خاطرنشان کرد: حضور نماینده گرگان در لیگ برتر بسکتبال بانوان فرصتی است تا دختران این شهر هیجانات خود را تخلیه کنند و فکر می‌کنم تنها شهری بودیم که برای یک مسابقه ورزشی بانوان بیش از هزار نفر به سالن مسابقه می‌آمدند.

بلاتکلیفی نایب قهرمان لیگ برتر آزاردهنده است

اما مربی فصل گذشته تیم بسکتبال بانوان شهر گرگان به دلیل بی توجهی به نایب قهرمان فصل گذشته لیگ برتر بسکتبال بانوان کشور به شدت از مسئولان شهر گله‌مند است.

لیلی اطمینان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در گرگان، اظهار داشت: پس از نایب قهرمانی در لیگ برتر بسکتبال بانوان انتظار داشتیم فضا به قدری حرفه‌ای باشد که سرمربی و بازیکنان مهم تیم برای فصل آینده هم بمانند اما ظاهرا موضوع بانوان در این شهر اهمیتی ندارد.

وی افزود: با وجود کسب این موفقیت، هیچ برنامه‌ای برای فصل آینده وجود نداشت، حتی کاپ نایب قهرمانی را خدمت شهردار گرگان بردیم اما هیچ عزت و احترامی ندیدیم و تنها مسئولان هیئت بسکتبال استان نگران این تیم هستند.

اطمینان در خصوص این موضوع که وضعیت شهرداری گرگان برای تیمداری در بخش مردان هم مشخص نبود، اظهار داشت: مشخص بود که شهرداری گرگان بالاخره در بخش مردان تیمداری می‌کند و فقط ظاهر آن مشخص نبود، اما ظاهر و باطن تیم بانوان این شهر نامعلوم است و بودجه و حتی کادر فنی تیم هم مشخص نیست.

وی ادامه داد: می‌توانستند با سرمربی موفق تیم قرارداد داخلی موقت ببندند و در صورت حضور نیافتن در لیگ از تیم جدا شود اما خانم بیک لیک لی که مادرانه برای تیم زحمت کشید از بلاتکلیفی‌ها ناراحت بود و به مهرام رفت و من هم گفتم برو تا قَدرت را بدانند.

دیگر با یک میلیارد تومان هم نتیجه نمی‌گیریم

مربی فصل گذشته تیم بسکتبال بانوان شهر گرگان خاطرنشان کرد: چند سال قبل هم به شهردار گفتم شهرداری گرگان متولی بسکتبال نیست اما می‌تواند برای بسکتبال دختران این شهر پدری کند تا عزت و آبرو داشته باشند اما شهرداری حتی اسمش را هم از تیم ما دریغ کرد.

اطمینان افزود: سال گذشته 370 میلیون تومان هزینه شد که 250 میلیون تومان از شهرداری و 120 میلیون تومان از حامی‌های مالی مقطعی بود و در حال حاضر با قول‌های شفاهی افرادی که نمی‌شناسیم فراخوان شرکت در تمرین و جذب بازیکن گذاشتیم.

وی ادامه داد: سرمربی و پنج بازیکن اصلی از تیم جدا شده‌اند و بازیکنان مطرح جذب تیم‌های دیگر شدند، با این شرایط اگر یک میلیارد تومان هم برای این تیم هزینه کنیم نتیجه نمی‌گیریم زیرا بازیکنی وجود ندارد که بخواهیم جذب کنیم.

اطمینان بیان داشت: بسکتبال بانوان شهر گرگان هیچ گاه متولی نداشته و فقط در ظاهر همه چیز حرفه‌ای است، نماینده شهر گرگان نباید در این وضعیت باشد و باید در عمل به این تیم توجه کرد، حتی اگر در این فصل قهرمان هم شویم لیاقتی نداشته‌ایم زیرا نظم و انضباط و برنامه‌ای وجود ندارد.

وی اضافه کرد: با این شرایط در نظر داریم با بازیکنان بومی در لیگ برتر شرکت کنیم، البته هنوز کادر فنی نداریم، ضمن اینکه کادر فنی سال گذشته ریالی دریافت نکرد و فقط نفری 500 هزار تومان از اداره ورزش و جوانان پاداش نایب قهرمانی گرفتیم.

وی در پایان با بیان اینکه شان بازیکنان موفق فصل گذشته این بود که با آنها قرارداد جدید بسته شود، گفت: چه به تیم بسکتبال بانوان شهر گرگان احترام بگذارند و چه احترام نگذارند ما در لیگ برتر شرکت می‌کنیم تا چراغ بسکتبال بانوان گرگان روشن باشد و نیازی به بنر زدن نداریم.

گزارش از محمد صالحی