شجاعی: توجه فیبا به بسکتبال بانوان باعث افتخار است/ دختران محجبه ایران مورد توجه جهانیان هستند

نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال گفت: فیبا لیگ‌های داخلی ایران را مورد توجه قرار داده و عملکرد ما برایش جالب توجه بوده است.

فریده شجاعی پس از تمجید سایت فیبا از عملکرد بسکتبال بانوان ایران بر روی خروجی سایت خود به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: مطلبی که فیبا روی خروجی سایت خود قرار داد، نشان می‌دهد کنفدراسیون‌های بزرگ دنیا به ورزش دختران کشورمان توجه دارند و اگر برنامه مثبتی داشته باشد، آنها هم اهمیت می‌دهند.
وی افزود: سایت فیبا از لیگ بسکتبال دختران تعریف و از استاندارد بودن لیگ صحبت کرده است. همچنین از بازیکنان خوب نام برده شده و اینکه ما سال گذشته برنامه‌های خوبی ارائه داده و در تمام رده‌ها تیم‌های خوبی داشتیم که این امر باعث می‌شود انگیزه بازیکنان بالاتر برود و ما هم بیشتر و بهتر به کارهای آینده بپردازیم.
نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال به برگزاری مسابقات لیگ ایران مطابق استانداردهای جهانی اشاره کرد و ادامه داد: فیبا به لیگ‌های داخلی ما توجه داشته و آنها را مثبت و مطابق با استانداردها دیده است، در صورتی که در آسیا کمتر تیمی استانداردها را در لیگ‌های داخلی رعایت می‌کند و این تعداد تیم در تمام رده‌ها ندارد که این توجه و تعریف فیبا از بسکتبال ایران باعث افتخار ماست و امیدواریم بتوانیم این کیفیت را حفظ کرده و روز به روز بهتر شده و برنامه‌های بهتری برای آینده پیش‌بینی کنیم.
وی خاطرنشان کرد: مسئولان فیبا فکر نمی‌کردند ما در لیگ‌مان حتی آمارگیر داشته باشیم و به اسکوربورد در مسابقات اهمیت دهیم و ۲۴ ثانیه را در نظر بگیریم اما وقتی فیلم بازی‌ها و برنامه‌های مان را دیدند، متوجه شدند ما لیگ‌های داخلی را مطابق با استانداردهای جهانی برگزار می‌کنیم، بنابرین برایشان خیلی جالب بود و به عنوان تشویق از تیم بانوان در سایت شان کار کردند و از ایران اسم بردند. آنها عملکرد ما و تمام کشورها را زیرنظر دارند و برنامه‌های ما برایشان جالب بوده است.
شجاعی از بهتر شدن نگرش مسئولان به بسکتبال بانوان خبر داد و افزود: رئیس فدراسیون از این اتفاق خیلی خوشحال است و با اینکه نگرش درباره بسکتبال بانوان مثبت بوده، بهتر شده و در روند رشد و توسعه آینده این رشته تاثیرگذار است. از طرف دیگر انگیزه بازیکنان هم بالاتر می‌رود و سعی می‌کنند عملکرد بهتری را داشته باشند و ما هم سعی می‌کنیم برنامه‌ریزی‌های آینده‌مان به بهترین شکل باشد.
وی همچنین نکته توجه جهانیان به عملکرد دختران محجبه ایرانی در مسابقات برون مرزی را مطرح کرد و اظهار داشت: وقتی دختران ایران با حجاب اسلامی در مسابقات شرکت می‌کنند، مورد توجه قرار می‌گیرند.
نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال ادامه داد: در بسکتبال هم از دو سال گذشته که می‌توانیم در میادین بین‌المللی حضور داشته باشیم، این موضوع برای بسیاری از کشورها و حتی فیبا قابل توجه است و حتی در مسابقات دانشجویان جهان عکس تیم ملی بانوان محجبه ایران را به عنوان بهترین عکس روی خروجی سایت فیبا قرار دادند. دختران محجبه ایران مورد توجه قرار گرفته و از این موضوع به خوبی یاد می‌شود و امیدوارم عملکردشان در مسابقات هم به حدی برسد که حرف اول را بزنند.
وی درخصوص برگزاری فینال لیگ برتر بسکتبال بانوان و بسته شدن مسابقات سال ۹۸ گفت: جلسات زیادی را با رئیس و دبیر فدراسیون و رئیس دپارتمان برگزار کردیم و براساس آخرین صحبتی که درباره بانوان شده اولا باید با فینالیست‌ها صحبت کنیم تا با هم به توافق برسند چون گروه بهمن مدعی است که در بازی رفت و در زمین حریف به پیروزی رسیده است و هیچ باختی در دور مقدماتی ندارد و قهرمان است که اگر تیم بانوان شهر گرگان با این نتیجه موافقت کند بازی برگزار نمی‌شود و قهرمان لیگ بدون برگزاری مسابقه مشخص می‌شود، اما اگر توافق نکردند باید بازی فینال را بعد از پایان شیوع ویروس کرونا برگزار کنیم.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.