جلسه هماهنگی لیگ برتر بسکتبال مردان با حضور نمایندگان باشگاه ها برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، جلسه هماهنگی لیگ برتر بسکتبال مردان امروز چهارشنبه 12 شهریور با حضور نمایندگان باشگاه ها در محل فدراسیون بسکتبال برگزار شد.

‎دکتر طباطبایی رییس فدراسیون بسکتبال در این جلسه با قدردانی و استقبال از باشگاه ها برای حضور در لیگ بسکتبال گفت: باشگاه ها بازوهای اصلی بسکتبال هستند که چرخ این رشته را جلو می برند. هدف گذاری های بسکتبال نیز به طور قطع با نقطه نظرات شما پیش خواهد رفت تا بسکتبال به جایگاه اصلی خود دست یابد.

‎او ادامه داد: یکی از سیاست های فیبا ارتقای جایگاه بسکتبال در جهان و در صدر قرار دادن این رشته در میان رشته های توپی است. در راستای این هدف فدراسیون بسکتبال هم به دنبال جهش و رشد بسکتبال در کشور است.

‎رییس فدراسیون بسکتبال افزود: با توجه به مجوزهای ستاد ملی مبارزه با کرونا، مسابقات باید به صورت نیمه متمرکز، در شهر تهران و بدون تماشاچی برگزار شود. هدف اصلی ما شروع لیگ است هر آن چه در ادامه اتفاق بیفتد باید در زمان خود مدیریت شود. شرایط سال جاری ویژه و منحصر به فرد است و باید با تعامل بیشتر میان باشگاه ها و فدراسیون تسهیل شود.

‎نمایندگان تیم های پالایش نفت آبادان، آویژه صنعت پارسا مشهد، اکسون تهران، رعد پدافند هوایی شهرکرد، شورا و شهرداری قزوین، خانه بسکتبال کردستان، مس رفسنجان، شیمیدر قم، مهرام تهران، شهرداری بندرعباس، شهرداری گرگان، ذوب آهن اصفهان، صنعت مس کرمان، کاله، آینده سازان تهران و خانه بسکتبال جهرم در این جلسه حضور داشتند. مهلت تسویه حساب سنوات گذشته، مهلت پرداخت ورودی لیگ سال جاری، گروه بندی مسابقات، تاریخ شروع و پایان لیگ، زمان ارائه مدارک و ثبت از طریق سامانه ملی فدراسیون، آمار و دوپینگ، اخذ مجوز کمیسیون ماده 5 برای باشگاه ها و … از موضوعات مطروحه در این جلسه بود.

‎در پایان این جلسه با اتفاق نظر حضار مقرر شد لیگ برتر بسکتبال مردان در تاریخ 15 آبان برگزار شود. هم چنین نحوه برگزاری لیگ تعیین شد. ضمن این که کمیته مسابقات، دستورالعمل بازگشت به تمرینات و مسابقات بسکتبال برگرفته از راهنمای فیبا / ستاد ملی مبارزه با کرونا و فرم قرارداد بازیکنان و کادر فنی را در اختیار باشگاه ها قرار داد.