بیک‌لیک‌لی: مسابقات سختی در بسکتبال انتخابی المپیک داریم/ استرالیا سخت‌ترین حریف ما است

نیکا بیک‌لیک‌لی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: مسابقات انتخابی المپیک بسکتبال سه نفره قرار بود اسفندماه برگزار شود که به اردیبهشت ماه سال آینده موکول شد.گروه‌بندی مسابقات ثابت است، فقط زمان و مکان برگزاری رقابت‌ها تغییر کرده است.

وی استرالیا را سخت‌ترین حریف ایران در مسابقات انتخابی المپیک برشمرد و افزود: سخت‌ترین حریف ما استرالیا خواهد بود که با سطح متفاوتی در بسکتبال سه نفره بانوان رقابت می‌کند. ژاپن نیز در رده سنی زیر ۲۳ سال شگفتی ایجاد کرد و قهرمان مسابقات سال گذشته شد، بنابراین تیم قابلی است. اوکراینی‌ها هم‌نژاد روس هستند و با توجه به اینکه روسیه در بسکتبال سه نفره بانوان سال‌ها قهرمان بوده، بنابراین اوکراین تیم خوبی است.

سرمربی تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان ایران درباره برنامه اردویی ملی‌پوشان گفت:  جلسه‌ای در فدراسیون بسکتبال تشکیل شده و تقویم برگزاری اردو و تمرینی تیم ملی مشخص خواهد شد. تیم ملی شایسته کشورمان می‌توانست از طریق رنکینگ جهانی هم در المپیک شرکت کند، اما از حریف مغولستانی خود جا ماند. امیدواریم بتوانیم در این رقابت‌ها عملکرد خوبی نشان داده و راهی المپیک شویم.

وی ترکمنستان را نیز حریف شناخته شده‌ای ارزیابی و عنوان کرد: با ترکمنستان در کاپ‌های مختلفی بازی کرده‌ایم و تیم شناخته شده‌تری است. بازی‌های سختی در پیش داریم. تیم‌های شرکت کننده در این مسابقات تیم‌های معتبر و جزو ده تیم برتر رنکینگ جهانی هستند. بنابراین با توجه به اعلام زمان برگزاری مسابقات کمیته بسکتبال سه نفره برنامه مدونی خواهد داد و سعی می‌کنیم از این فرصت طلایی بهترین استفاده را ببریم.